Апарт хотел

21st Century
Zlatibor

BY ADORA

Апарт хотелот 21st Century Zlatibor by Adora се наоѓа во централната зона на Златибор, опколен со борова шума, на само 550 m од Езерото и Кралскиот плоштад и 750 m од Златната Гондола. Комплексот, отворен во јули 2023та, работи интензивно со речиси целоснo исполнет капацитет и одлични рецензии од задоволните гости, што го издигна на пиедесталот – најпопуларна дестинација на Златибор, според booking.com . Златибор е прекрасен туристички центар, со одлични скијачки и пешачки патеки и идеални услови за одмор преку цела година, на 450 km, околу 5 часа возење од Скопје.

Се работи за исклучително елитен и внимателно дизајниран апартмански комплекс, дополнет со сите потребни содржини за одмор и релаксација како што се базен со солена вода, спа и велнес центар, соби за масажа, фитнес центар, ресторан со врвна гастрономија и можност за in-room dinning , двор за одмор од 700 m², игротека за деца и други содржини. Апартманите се продаваат со комплетно опремен ентериер со исклучителен дизајн до најситни детали како што се крпи, постелнини и прибор за јадење, така што целиот комплекс има целосно унифициран изглед и опремување.

Значаен податок е тоа што во имотниот лист апартманските единици се водат како стандардни станови. Во што се состои вистинската додадена вредност за купувачите? Сопствениците на становите кои се составен дел од хотелот, може да ги користат своите станови/апартмани заедно со сите придружни содржини кога и колку што ќе посакаат, а во остатокот на времето, преку работењето на хотелот, тие се изнајмуваат како класични хотелски соби/апартмани. Всушност, посетителите ниту знаат дека се работи за станови кои имаат различни сопственици, туку имаат впечаток дека се сместени во хотел со 5*. На овој начин, Вам како купувачи, Ви се обезбедува годишен поврат на инвестицијата од 6 до 8 % и воедно, во секое време, имате елитен апартман за одмор надополнет со сите 5* хотелски содржини. Со хотелскиот комплекс работи компанијата Adora Hospitality Group, во која е инкорпориран менаџмент и кадар со најдлабоко интернационално искуство и реноме од хотелската сфера, кој се грижи за чистење и одржување на апартманите, маркетинг и продажба на истите, како и за комплетното управување со целиот комплекс.

Понуда на последни апартмани за
еко одмор и солидна заработка:

Комплетно опремен апартман бр.7
од 39,72 m2.

Тотал цена

124.230 €

Комплетно опремен апартман бр.16 од 44 m2 +14 m2 тераса.

Тотал цена

155.505 €

Комплетно опремен апартман бр.5 од 48,08 m2

Тотал цена

147.220 €

Комплетно опремен апартман бр.19 од 44,52 m2

Тотал цена

137.430 €

Комплетно опремен апартман бр.2
од 59,31 m2 (со 2 спални).

Тотал цена

181.102 €

Комплетно опремен апартман бр.17
од 51,48 m2 (голема убава тераса).

Тотал цена

156.570 €

Пусти видео запис

Видете како реално изгледа ентериерот
на опремените апартмани:

Контактирајте не:

За хотелот, апартманите, концептот на функционирање и сите информации, повелете во продажниот салон во Скопје, на „Орце Николов“ 182 А,
Карпош 2, наспроти Електро-Машински факултет.

+38972204024 (phone/viber/whatsapp)

Најдобро е да не посетете на Златибор, да ја искусете префинетоста на ова наше дело, со кое се гордееме и да се уверете во беспрекорноста на функционирањето на хотелот 21st Century Zlatibor by Adora. Адреса: „Крфска“ 14, Златибор.

Во 2024 инвестирајте мудро во одмор кој го заслужувате и во долгорочна заработка за сигурна иднина!